| Nicholas2200 a întrebat:

Am cumpărat un laptop Asus x453m cu free dos si am primit la el un cd desi eu nu am un port pentru al baga in el. Am doar un spatiu asemanator dar nu are un buton pentru al deschide. Credeti ca spatiul acela e doar de design? Iar pe cd scrie "this disk supports windows 8.1 64-bit only" si mai scrie lițe dvd ver. 1.0. Pentru ce este acest disk?

3 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Ai in lateral in partea dreapta un butonel apaesi pe el si iese afara usita de la unitatea optica. Iar acel cd mic este de la unitatea ta optica driverul original

| dannyel86 a răspuns:

S-ar putea sa fie de forma. Pe site-ul oficial scrie ca e prevazut cu unitate optica acest model, dar site-ul Altex, spre exemplu, scrie ca nu are asa ceva. Deci, e posibil sa fie o varianta fara, de aceea nu vei putea folosi discuri pe el, ci numai imagini de disc lansate de pe un stick usb. Precum s-a mentionat deja, intra in Computer (unde sunt afisate partitiile) si vezi daca exista vreo litera alocata unitatii optice (D, E, in functie de cate partitii sunt pe dispozitiv).

| OvidiuFlorin a răspuns:

Incearca sa intri in In Computer - unde ai disk local C si D
Vezi daca ai si disc local E dai Click dreapta pe el si vezi daca scrie Eject Cd dai clic stanga vezi daca iti scoate sidiromu afara sau daca doar e de formă.