| CentyLox a întrebat:

Deci, am o dilema. Nu stiu daca merita sa imi fac setup cu gpu extern. Am un laptop cu i5 8250u si 8gb ram DDR4 2400 cu UHD Graphics, si mai detin un pc care sincer m-as scapa de el si are un GTX 950 cu pentium g3260. Ar face oare bottleneck? Faza e ca laptop-ul nu are ThunderBolt si ma gandeam la un sistem pe conversie pci-e x16 la cel de laptop in locul placii wireless. Am tot in afara de acel adaptor pci-e sau cum s-o numii. Daca s-ar merita imi puteti spune de unde as putea in Romania sa fac rost de asa ceva si cat ar costa?

1 răspuns:
| danutzu96 a răspuns:

De facut rost, faci foarte usor de pe aliexpress. Pe langa sistemul ala iti trebuie si o sursa de alimentare buna cu care sa alimentezi placa (nu prea includ in kit si PSU ). Ideea e ca nu am nici un CPU (ultra low power) de gaming. Parerea mea e ca nu merita...