| Alecs13 a întrebat:

Deci, am o problema cu pc-ul!
De cate ori instalez un program numai functioneaza, iar beculetul de la procesor lumineaza in continu, merg doar programele usoare, media player, yahoo messenger, vodafone mobile connect, si am impresia ca e de la procesor, are cineva solutia, i s-a mai intamplat cuiva?
P. S: Am reinstalat windowsul si degeaba!

Răspuns Câştigător
| RS4 a răspuns:

S-ar putea sa ai un hard mai lent, adica cu buffer mic, sa fie vechi si sa nu mai faca fata la atatea aplicatii, din cate stiu eu hardul e cea mai lenta componenta dintr-un calculator, fata de vitezele de procesare a celorlalte, deci ledul aprins = lucreaza hardul mereu! s-ar putea sa fii pus automatic updates on, si mereu el sa downloadeze cate un update de pe net! daca e asa, pune-le pe off! instaleaza un program de genul "tuneup utilities", care curata multe chestii de pe acolo, si cu care poti stopa programele sa nu mai porneasca la pornirea calculatorului, acesrea ingreunand atat memoria ram cat si hardul! sper sa te descurci cumva! si ce HDD e? cati GB are? cam din ce an? ca sa ne facem o idee! bafta!

1 răspuns:
| virusake a răspuns:

Sa fii tu sanatos. LED-ul ala e de la HDD.
Incearca o formatare completa a hardului. tongue