| CentyLox a întrebat:

Deci am urmatorul sistem de aproape de gaming laughing
Intel Pentium g3260
GTX 950 STRIX 2GB
8GB RAM 800MHZ
AsRock h81m-vg4 r2.0 socket 1150
Sursa de la carcasa 500w
Monitor LG mai vechi 1366x768
Pe viitor as vrea sa incep un canal pe twitch de CS:GO si cand fac live-uri cu acesta tot dropeaza.Ma gandeam la un i5-4460 non-K ar duce 720p 60fps sa stiu sa nu il cumpar ca este ieftin si sa nu imi iau singur teapa

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Intr-adevar pentru streaming ai nevoie de un procesor destul de performant. Placa ta de baza suporta fara probleme procesorul, il poti lua cu indredere insa te sfatuiesc ca totodata sa schimbi si acea sursa no name din sistem. Ceva cu eficienta 80+ ar ajuta foarte mult durata de viata a componentelor.
Recomand : http://www.pcgarage.ro/......onze-500w/

1 răspuns:
| CPAElites a răspuns:

In primul rand trebuie sa schimbi petarda aia de sursa...
E ok 4460winking