| Zsolt15 a întrebat:

Deci avem un calculator de 6 ani pe care lam desfacut sa aspiram praful... Am scos putin memoria ram pentru ca era prafuit. Dupa cand lam repornit a pornit normal doar ca nu apare nimic la monitor, ce are? Se poate repara?

Dau FUNDA pentru cel care Imi da un raspuns utal!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ori nu ai pus ramul la loc, desi in cazul asta trebuia sa porneasca pana la un punct, ori ai deranjat vreo alta componenta.

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Ai fixat bine memoria ram?
Cum ai sters ram-ul? Ai pus direct teava de la aspirator pe ea?

| Zsolt15 explică:

Deci am sters ramul cu o carpa uscata si am pus ramul la loc, totusi am miscat un fir pentru ca era langa ram si nu m-a lasat s-o scot...