| MahimaPizza a întrebat:

Deci daca am inregistrarea cu cineva spunand alfabetul pot sa schimb sunetele ca sa formeze anumite cuvinte? De ce program am nevoie? Aveti tutoriale?

1 răspuns:
| Alexandru400 a răspuns:

Nu poti face asta pentru ca tu ai inregistrat doar alfabetul, sunt multe cuvinte care nu or sa iasa frumos de ex: "ce", "cui", cuvintele care incep sau se termina cu: "ghi", "ghe", "chi".
Si nu ai nevoie de un program anume, ai nevoie doar de un program care poti taia, copia, lipi un sunet, tai sunetul unde incepe si se termina si le pui cap la cap, dar iti spun ca e imposibil inregistrand doar alfabetul. Inceraca sa surprinzi persoana respectiva recitand cat mai multe cuvinte.
Iti zic si un truc daca tot vrei sa faci asta propune-i persoanei respective sa jucati jocul "fazan" aici poate fi o adevarata fantana de cuvinte.