| Spataru_Doina_1979 a întrebat:

Deci eu aveam activat default un procesor, unul a zis ca mareste framurile, eu am marit la 4 (maxima)

mi-am mers ok nici o problema! dupa aia unul pe un tutorial de marit la GB ram a folosit acest lucru si a zis ca i-a incetinit computerul pena nu a mai putut sa faca boot! nu a spus cam cat a luat, adica dc sa intmaplt in 10 min sau 10 luni! de frica am schimbat la 1 procesor si am inceput sa imi meaga laptopul super lent, zici ca avea virus, si efecutl inca e! m-am dus unde am schimbat nr de procesoare la 1 la 4 (system config) sa schim la 4 procesoare, si am vazut numai optiunea de un 1 prcesor!

Cum pot sa imi fac computerul de 4GB ram sa meaga cum era inainte? poate sa imi pun 4 procesorare inapoi,

inca un lucru like merge asa de spab incat un system configul, web browseul asta, task manager si backrpound apications ia like 99% CPU

1 răspuns:
| ziftode a răspuns:

Ai scris O ABERATIE, am o singura idee foarte, FOARTE vaga la ce ai scris si anume ca ai intrat in bios si acolo "activat UN procesor" inseamna ca ai dezactivat toate celelalte core, asa ca intra din nou in bios si spune-i sa foloseasca toate core si nu numai una

daca ma insel si nu asta ai vrut sa spui, ATUNCI DUTE LA SERVICE, E PREA ABERANT de ininteligibil CE SPUI!