| cerasela a întrebat:

Deci, primaria din satul meu are wireless, eu stau vizavi de ea, cum fac si eu sa fur nitel net de la primarie? vecinul meu are un laptop si prinde netul, deci nu e codat. Pb mai e ca am un pentium 3. Merge asa ceva la wireless, si am novoie de place de wireless sau un router. mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| Boby a răspuns:

Te duci la primarie si ii rogi frumos sa-ti dea codul de acces
Nu crezi ca ar fi mai simplu daca ti-ai face un abonament de net
Ti-ar place dupa ce ti-ai facut un abonament vecinul sa-ti fure din banda de net?
Intodeauna e bine sa privim lucrurile in ansamblu si sa nu privim lucrurile doar din punctul nostru de vedere
Daca e securizat si scrie VPA2 poti sa-ti iei gandul
Daca scrie doar vpa mai ai o sansa
Programul cu care poti sa spargi un semnal wireless se numeste Wireshark 1.0.7 este un program LEGAL
BAFTA

6 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Pentru a prinde net wireless ai nevoie de placa wireless... Aceasta placa este incorporata in marea majoritate a laptopurilor (nu e la cele vechi) si in unele telefoane mobile... Tu ai un PC desktop... Adica. clasic. cu unitate, tastatura, monitor, etc... daca vrei net wireless, fie iti iei o placa de retea wireless si vei prinde si tu direct de la primarie, fie iei un switch/hub si multi metri de cablu si faci o retea intre calculatorul vecinului tau si calculatorul tau.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Stii ca poti sa faci inchisoare daca esti prinsa, nu? Stii ca nu e nici o diferenta intre asta si a baga mana in buzunarul cuiva sau a fura geanta unei femei pe strada...

| borsec a răspuns:

E cam ilegal ce vrei tu sa faci cerasela
Nu iti trebuie router trebuie sa faci niste setari la tine in laptop.

| wizard_cristi a răspuns:

Asta cu furatul internetului este ca fugitul dupa caruta, la un moment dat, tot se intoarce carutasul si-ti da un bici pe spate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU se unmeste furt atata timp cat nu au criptata retea lor wireless, pentru a vedea daca ai acces in zona ta in adevaratul sens al cuvantului iti recomand sa intri pe aceasta adresa unde gasesti punctele de acces wireless : http://www.free-hotspot.com/

| titi_2289 a răspuns:

Eu am laptopuri mai vechi si pentru. wireless am cumparat o jucarie care se cupleaza la usb. A fost ieftina dar nu mai stiu cat.Vis-a-vis de furat nitel net, daca stii doar tu nu exista furtisagul iar Primariile toate "fura " cu legea in brate de la noi toti pe rupte!