| WeAreSmart a întrebat:

Deja de 1 an stau fara protectie antivirus si totul e OK! fac uneori scanari cu Malwarebytes. Acum ce ziceti? la ce bun antivirusul?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nici eu nu am antivirs, pai nu-mi trebuie ce sa mi viruseze? p0rnografiile alea le pot vedea online plusd ca nu pastrez date pe pc si pe hardul extern, Malwarebytes e bun si eu mam fac scanari

| CinevaNou a răspuns:

Daca nu deschizi toate prostiile de pe net nu o sa te infectezi.
Si chiar daca iti pui antivirus, daca ai norocul sa iei ceva nou, degeaba o sa il ai.
http://imgur.com/a/CJzb7

| smartlollipop a răspuns:

Chiar daca stii cum sa iti protejezi singur calculatorul de virusi, tot iti trebuie antivirus. Poate tu crezi ca totul e ok, insa hackerii au programe care au acces la calculator fara sa dea semne si fara sa fie detectate la scanari, pentru simplul fapt ca in momentul in care intra nu exista un scut antivirus care sa il respinga. Fara un antivirus este foarte usor sa ti se introduca in PC programe Spyware, care se gasesc greu.
Ar fi mai bine sa iti iei si un antivirus, ca sa nu ai surprize. Iti recomand Bitdefender free edition, care il gasesti cu o simpla cautare pe Google, de pe site-ul oficial Bitdefender.
Bafta!