| Cristi9025 a întrebat:

Diferente in gaming lan Intel i219v, Intel GbE, Relatek RTL8111H. Care este cel mai bun dintre acestea pentru gaming? Se merita sa dau 350 lei pe Intel gbe sau pe relatekRtl8111h sau 400 lei pe placa de baza cu i219v?

Răspuns Câştigător
| WxRo a răspuns:

Pentru gaming? sunt absolut la fel. Pt jocurile online conteaza latency-ul pe care-l ai. Nu vei ajunge in niciun joc sa duci 100% gigabitul deci...
Ambele sunt gigabit, ambele au acelasi standard pe gigabit.

Uite si o explicatie mai amanuntita daca te intereseaza :
http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2825620/lan-gaming.html

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data trebuie sa ai o conexiune stabila de internet.
Poti folosi orice placa 10/100/1000, daca e configurat corect si iti merge net-ul bine.

| danutzu96 a răspuns:

Nu ai server si nu te ocupi cu "hackerala" ca sa conteze asta. Cumpara una in functie de latimea de banda a internetului de acasa.