| sscutyy a întrebat:

Din ce sunt facute backgroundurile din studio? ce material? vreau sa imi fac studio si am posibilitatea sa fac rost de materiale textile si poate am si asa ceva dar nu stiu din ce material sunt facute

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

A te referi la acel fundal alb? nu este cine stie ce. din cate am vazut se poate face fie dintr-o hartie mai groasa, fie din panza. dar trebuie sa fie destul de lata/inalta incat sa poti face poze din apropiere sau departare, de asemenea sa asiguri ca poate sta intinsa.
un prieten de-al meu si-a facut un mini studio din 3 coli A3 si o lampa de iluminat. desigur asta a fost ceva improvizat pentru fotografierea de produse pentru magazine online

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Daca o sa cauti pe net material izolare fonica ai sa gasesti.

si materialul clasic de izolare se numeste

burete ...doh

| sscutyy explică (pentru Danzell):

Ma scuzi nu am precizat, studio foto

| Danzell a răspuns (pentru sscutyy):

A te referi la acel fundal alb? nu este cine stie ce. din cate am vazut se poate face fie dintr-o hartie mai groasa, fie din panza. dar trebuie sa fie destul de lata/inalta incat sa poti face poze din apropiere sau departare, de asemenea sa asiguri ca poate sta intinsa.
un prieten de-al meu si-a facut un mini studio din 3 coli A3 si o lampa de iluminat. desigur asta a fost ceva improvizat pentru fotografierea de produse pentru magazine online