| erks a întrebat:

Dintre AMD si Intel care este mai bun? Da si de ce?
Vreau un raspuns cat mai detaliat.

Răspuns Câştigător
| Herysys a răspuns:

Acuma amd a dezvoltat o tehnologie care nu mai permite supraincalzirea procesorului, la fel ca la Intel.
cei de la amd au scos un procesor cu 6 nuclee pecand cei de la Intel doar cu 4 nuclee. daca vrei sa iti faci un calculator de jocuri iti recomad amd pentru ca se axeaza pe un singur program care ruleaza la maxim, pecand intelu se descurca mai bine cu mai multe programe deschise
http://www.youtube.com/watch?v=h14-9aeDyn4

6 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Daca faci overclock tot ce e pana in 1000 lei de la amd e mai bun decat Intel, daca nu Intel e mai bun

| MMihai a răspuns:

Mie mi s-a explicat după ce am cumpărat procesorul meu Intel că ar fi mai bune procesoarele AMD, pentru că îl aveam în garanție nu mi-am pus problema să îl schimb cu un procesor AMD.
Data viitoare voi cumpăra un procesor AMD.

| Adryan657 a răspuns:

Intel
poti sa ii faci overclock fara probleme pe cand la Amd daca ii faci se arde
Intel se incalzeste mai greu si ruleaza mai repede decat Amd
singurul avantaj amd este ca sunt bune la jocuri!

| TieN a răspuns:

Intel este mai buna...cei de la amd inca nu au dezvoltat o tehnologie avansta pe aceste produse...dar ar putea depasi cu mult intel.nici eu nu inteleg dc nu vor

| IDamonSalvatore a răspuns:

Totul depinde pentru ce vrei sa il cumperi. Daca vrei pentru a sta pe net a vedea filme, seriale, a sta pe yahoo messenger si facebook sau sa il cumperi pentru jocuri. Dai pe google amd vs Intel si sigur or sa iti explice tot ce vrei.