| sltlp a răspuns:

Http://bit.ly/1axB8YQ e ca sa te coenctezi la un router wireless daca nu ai deja. Gen un pc desktop, nu are wireless si vrei sa te conectezi la wireless. Deci o sa cumperi asa ceva.
Iar http://bit.ly/1e5AHjc e ca sa emiti semnal wireless. La el o sa se conectzeze si adaptorul de mai sus.

| horia2012 a răspuns:

Cu adapatorul wireless,(in special pentru PC-cele care nu au placa wireless instalata) receptionezi wi-fi, in schimb cu routerul dai internet prin wi-fi.
Adapatorul receptioneaza semnalul router-ului.