| JuliusCaesar a întrebat:

Doresc sa achizitionez un tv de sarbatori si nu ma pot decide care model sa il aleg Samsung LE32D550 Full HD sau Samsung UE32D5000 Full HD. http://www.compari.ro/......p46713665/ in acest link o sa gasiti cele 2 televizoare comparate din punct de vedere al tehnologie etc. As dori o parere, doar personale care au cat de cat cunostinte in domeniu, fara raspunsuri irelevante! regards...

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Sunt produse similare, doar ca unul e LCD iar celalalt e LED.
Diferenta consta in iluminarea monitorului, LED asigura o iluminare uniforma, unghi mai bun de de vizionare, consum redus de energie, ochi mai putin obositi.
Daca ai banii opteaza pentru LED dintre cele doua.
P.S.: 0. 001ms timp de raspuns al primul e aiurea, in caz ca tie se pare minune. happy

1 răspuns:
| soul2soull a răspuns:

Nu lua full HD ia-ti hd ready ai toate posturile de televiziune in hd ca sa-ti iei full hd?

Personal as opta pentru Sony mare grija sa fie sigilat nu este al refuzi...vezi ca se gaseste pe google o combinatie de pe telecomanda ca sa intri in meniul producatorului si sa vezi orele de functionare cel putin pe Sony stiu ca este.