| sysop01 a întrebat:

Doresc sa imi cumpar o unitate pc cu urmatoarele :
Procesor athlon x3 445 triple core 3.1 Ghz
Placa video Nvidia GeForce PCI- E 1024 MB
RAm: 4 gb DDR 3 1333 Mhz
hdd 1tb
ce spuneti este bun?

Răspuns Câştigător
| DSGline a răspuns:

Eu zic sa te uiti la placa video amea seamana cu pe care il descri tu eu am Quad core 4 ghz ram 5gb placa video ceva ati crosfire dar multe aplicati nu stiu de quad core si astfel celelalte 3 nuclee ramanand neutilizate de accea iti recomand DUAl cel mai bun joc de testat un CPU este GTA 4 deci cu quad merge jocu exxcelent dar multe jocuri nu stiu de quad deci na
Fundita?

4 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Andy banuiesc ca ai procesor Intel nu compara intelul cu amd care e facut special pentru jocuri, configuratia e foarte buna. o sa iti mearga jocuri care apar chiar si peste 2 ani, si andy inca ceva niciodata nu compara ati cu nVIDIA ati e basca instaleaza 10 mii de drivere si degeaba.

| boy777 a răspuns:

Sigur! e foarte buna!

| Nestle a răspuns:

Aproximativ aceeasi configurare o am si eu, doar ce am placa video Ati Radeon si procesor i3... e super bun

| BMA a răspuns:

Depinde pentru ce il folosesti... daca e pentru gaming, sugerez un dual core sau quad.placa video ce model este?