| Pirlea_Adic_1995 a întrebat:

Doresc sa-mi procur un netbook fiindca e mai usor si mai portabil. Vreau sa mentionez ca am deja si Desktop si Laptop.Laptopul insa mi se pare cam greoi happy si un netbook ar fi o achizitie buna pentru mine.Imi place deja un model:Acer aspire one 722.Credeti ca e bun de ceva acest model? Sugerati-mi si voi o lista de modele. FUNDA 100%

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Mai bine iei o tableta performanta. cu notbook-u; l sari din lac in put. nu e mare diferenta fata de laptop. http://www.pcgarage.ro/......id-4-blue/
ceva de calitate si cu procesor tegra 3 quad core. spune un buget totusi.

| Pirlea_Adic_1995 explică (pentru florin1979):

Un buget moderat... 1500 Roni

| florin1979 a răspuns (pentru Pirlea_Adic_1995):

Http://www.pcgarage.ro/......um-silver/ uite un Samsung foarte ok in banii astia.

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da este în regulă pentru un mini computer, mai ales dacă nu îl jignești cu Windows, si îl lași cu Linux.Alte modele rezonabile ca și calitate preț nu prea am găsit, doar pe amd, dar nu ti le recomand.la desktop-uri amd stă bine, mai ales la gamming station-uri, dar la portabile nu prea. cele mai multe portabile cu procesoare prăjite sau chipseturi arse, au fost cele de la amd, asta datorânduse degajării mari de caldură și lipsei unei ventialții corspunzătoare, datorită spațiului redus din carcasă. Succes

| carhartt a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......ux-silver/

Cred ca asta ar fi un best-buy.

| relian a răspuns:

Acer sint printre cele mai naspa calculatoare.Ca sint cele mai vindute este pentru ca sint mai ieftine.Asa la cum arata da arata bine dar nu cred ca asta te intereseaza sau intereseaza pe oameni.Bine si asta e adevarat conteaza dar cred ca in ultima instanta. Bune sint Apple, Sony daca te referi sa nu se incalzeaza f rau si sa nu faca zgomot si bineinteles sa fie stabile etc. Apple si Sony sint cele mai bune de pe piata zic eu.Nu e vorba doar de brand e vorba de calitate te asigur.Modele poti cauta tu singur pe sitele celor care fac aceste calculatoare.Intra si tu la ei pe site www.sony.com sau www.apple.com si asa mai departe si acolo poti vedea cite modele doresti si sa alegi ce-ti place. Poti intra pe aceste siteuri in Romania sau pe America de unde poti comanda si online daca vind si in Romania sau mai bine zis delivereaza sin in Romania.Cind deschizi un site al unui producator ai acolo sa selectezi din ce tara sa fie.Mergi pe America si gasesti chestii de calitate si multe modele.Plus de asta am vazut cind ai nevoie de ceva cauti si nu gasesti nimic.Ma refer la dirvere si alte chestii. Daca ai un device cumparat din america gasesti absolut orice doresti pe acelasi site la care pe Romania nu gasesti mai nimic.E o mare magarie din partea lor ca trateaza in mod diferit tarile unde ei isi vind produsele.Ca idee uite intra la orice producator si pe Romania vezi ce gasesti si apoi cauta si pe america si sa vezi ce gasesti.Si aici ma refer nu doar la produse ci si la drivere si la orice in general.Producatorii nu ar trebui nsa faca diferente.Bine acum ca sint modele diferite inteleg dar sa puna tot ce se poate despre axcel model pe sitele lor ca voarba aia omul ala a dat bani la ei si daca are nevoie de ajutor ar trebuie sa il gaseasca cel mai rapid si sigur de unde la cumparat zic eu.Insa ei fac diferente si asta o consider o mare magarie.Dar a sta e lumea mergem si noi cu ea asa cum este.