| highheels a întrebat:

Dupa aplicarea pastei termoconductoare la procesor si placa video, dupa cat timp pot deschide PC-ul?

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

După cât timp dorești, pasta termoconductoare nu este ca un adeziv, nu trebuie s-o lași să se întărească. O aplici corect pe procesor/placă video și montezi la loc răcirea (cooler). Compresia dintre cooler și procesor va întinde pasta termoconductoare direct.

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Dupa ce le-ai montat.

| Frank51 a răspuns:

Trebuie lăsat 2 ore la marinat.

| nukeyly a răspuns:

Real time. Trebuie lăsat 2 secunde la marinat. Timpul in care duci degetul spre on off. INSTANT.