| deM0 a întrebat:

Dupa aplicarea pastei termoconductoare pe procesorul laptopului ar trebui lasat putin sau aprins din prima?

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Imediat dupa aplicarea pastei termoconductoare poti aprinde laptop-ul.

| deM0 explică (pentru Intruder19):

Dar e in regula? adica am pus o pasta destul de buna arctic silver 5 si tot ajunge si chiar depaseste 80 de grade

| Intruder19 a răspuns (pentru deM0):

Daca in idle ai temperaturi de peste 80 grade verifica daca pasta este aplicata corect pe un strat uniform nu prea gros.

| simaalex98 a răspuns:

Nu trebuie lasat, dar daca vrei il poti lasa deoarece pasta aceea conduce caldura(termoconductoare)si nu are nici o legatura cu electronicahappy