| paulpaul25 a întrebat:

Dupa ce imi cumpar un router wierless mai am nevoie de ceva ca sa il pot folosi? Vreau sa cumpar unul de pe internet, nu am nevoie de abonament la vreo companie de internet nu?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca mai ai nevoie de un furnizor de internet, router-ul trebuie conectat la un cablu de internet si abia apoi emite semnal wireless. Numai bine!

| simonafrumoasa a răspuns:

Mai eu iti zic cum este la mine. am avut internetul de la rds. si cand mi-am luat laptopul am nu am vrut sa ii iau stic de internet si sa il las pe rutar ca sa vad cu se comporta. deci firul de la internet vine bagt in ruter si de la ruter prinde internet mai multe dispozitive. eu prind net si de la calculator la telefoane laptopuri tableta. iti cam trebuie si abonament cu o firma buna!

| SKryc3AlyN a răspuns:

Ba da ai nevoie

| ionenache a răspuns:

Ba da routerul e sa nu mai folosesti firul propriu zis si cam atat singurul avantaj e ca nu mai depinzi de fir