| cosmin_8149 a întrebat:

Am internet de la RCS&RDS si as dori sa imi cumpar un router wierless. As vrea sa stiu care ar fi cel mai portivit router pentru fibra optica sau care sunt conditiile ca acesta sa functiuoneze pe acest tip de retea.

4 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

Orice router functioneaza pe fibra optica

| cosmin_8149 explică (pentru Mihai1810):

Asa am crezut si eu dar am cumparat un modem router SITECOM N300 si nu am reusit sa ii fac conexiunea la internet. Pe intrerea in router scrie ADSL2+ si cica nu este compatibil cu fibra optica...

| Mihai1810 a răspuns (pentru cosmin_8149):

Trebuie sa conectezi cablul de la modemul ce ti lau dat ei la router apoi sa introduci in router un cablu de net care il introduci si in calculator si apoi configurezi routerul

| cosmin_8149 explică (pentru Mihai1810):

Mai nou cei de la RCS&RDS au scos modemul.