| PCDemon a întrebat:

Dupa multa asteptare, a aparut Internet Explorer 9 Release Candidate.
Ma gandesc sa mi-l iau.
Cum vi se pare? Merita? E mai bun decat IE8?

Am: Windows 7 Ultimate x64-Bits
Procesor: Intel Celeron M
CPU: 530
1.73 GHz
Placa video: Mobile Intel 965 Express Chipset Family

Imi merge?
Multumesc! big grin

4 răspunsuri:
| JaJe a răspuns:

Orice update este binevenita! corecteaza bugurile si adauga optiuni noi!

PS: Personal nu iti recomand IE indiferent de versiune, fiindca are probleme GRAVE din punct de vedere al sigurantei si privacy, a fost si inca mai este criticat IE-ul. Iti recomand Mozilla Firefox sau Opera!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Q:ce e internet explorerul?
A:un program cu care dai jos mozila
(i.e. cel mai vulnerabil la virusi)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ps: google chrome e si el foarte bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca iti va merge, dar nu vei beneficia de toate facilitatile acestuia. Adevaratele capabilitati le observi doar pe un PC performant(macar un procesor dual core si placa video minim compatibila cu DirectX 10 pentru accelerare hardware).
E mult superior lui IE8. Concureaza direct cu cele mai noi versiuni de browsere alternative la care inca se lucreaza(Chrome, Firefox).
Pe 14 martie se lanseaza versiunea finala.