| XtReMee a întrebat:

E bun de cv amd anthlon x2 64 4000 dual core 2.1 ghz si placa video ati x1550 256 mb ddr2 128 bit

4 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Procesorul este unul OFFICE. Nu vei putea face mare lucru in afara de filme muzica browsing etc.

Iti vor merge HD mkv sau mp4 fara probleme, dar... cam atat.

Plus ca este amd... si cu ati...
Placa video este slaba tare.

| XtReMee explică (pentru Seby90):

Uite ca cu placa asta merge gta4da mere sacadat nu te pricepi apropo am marit placa prin upgrade la 512 mb mi-as lua alt procesor un Intel da nu suporta placa de baza numa amd

| Seby90 a răspuns (pentru XtReMee):

Nu ma pricep?
Pfoai ce ghinion pe mine.
Deci imi spui ca iti merge un joc mediocru la nivel de cerinte (ce-i drept prost optimizat), dupa ce ti-am spus ca placa video e praf, si eu nu ma pricep.

Asta dupa ce tu vii aici si ne intrebi daca e bun un gunoi de 150 lei?

Hai sa fim seriosi... si logic ca nu iti merge Intel, tu ai am3 socket, si Intel functioneaza pe 1155, 2011, sau 1156.

Apropo, 512 mb sau 5gb, fara un chipset decent, te c*ci in ei... period.

| pavel18 a răspuns:

Salut,e bunicel placa video este cam slaba dar procesorul este bun happy