| Dragos05 a întrebat:

E buna placa video:Intel hd graphics 3000?

Răspuns Câştigător
| BassHunter13 a răspuns:

Da este ok..Acuma depinde in ce scopuri vrei sa o folosesti! din cate stiu merg bine si jocurile nou aparute!

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Toate procesoarele i-uri de la Intel au incorporat in el o placa video.acestea sint aceste Intel HD graphisc 300 sau 400 si asa mai departe.sint puse pentru ai ajuta atit pe oameni cit si pe cei care vind calculatoare.asa ca daca nu joci jocuri, sau nu faci grafica atunci cumperi un calc fara placa video, pentru ca deja este una integrata in procesor. daca vrei jocuri, grafica complicata etc atunci cumperi un calc care pe linga acea vioe integrata in procesor mai are inca una ori integrata in placa de baza ori detasabila asa cum este cazul la desktopuri sau unele laptopuri de prin romania.deci aceata placa e ste buna asa pentru chestii de navigare pe net, chestii de genul asta.

| Me2 a răspuns:

Este o placa video integrata in procesor pentru jocuri este slaba

| Generalul a răspuns:

Avand in vedere ca e o placa video integrata, niciodata nu va avea performantele uneia standard. Ruleaza multe jocuri, dar la detalii minime. Poti juca de exemplu Starcraft 2 cu totul pe low, dar la jocurile de ultima generatie nu face fata.

| Lungoci_Maryan_1998 a răspuns:

Este buan dar nu pentru jocuri cu rezolutie mare

| vali123123 a răspuns:

Este destul de bun, dar conteaza ce fel de procesor ai pentru ca performantele difera de la un procesor la altul.

| Ionutz5712 a răspuns:

DA, este foarte buna! Am procesor Intel i3, 6 Gb Ram si placa video Intel HD Graphics 3000 (memorie de 1, 7 GB) si poti sa joci toata gama Call of Duty si NFS-uri din 2010 pana prezent, Far Cry 3 ( asteal l-eam jucatwinking )