| deejayra a întrebat:

E ilegal daca vreau sa imi fac un radio online?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu bagi muzică protejată, este perfect legal. Este ilegal dacă bagi muzică protejată de CopyRights.

6 răspunsuri:
| deejayra explică:

Da candy07, mersi

| Pho3nix a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. poti sta linistit!
Sunt multe radio online! Mai ascultam si eu dar acum nu imi merge sunetul la calculator!
Care se asculta in winap.iTunes...
Dala vrei nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am facut o data radio online si nu a venit politia sa ma ia, ca nu e ca la acele radiouri cum ar fi kissfm care sa-ti trebuiasca licenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu acum umblu sa imi legalizes postul de radio si din cate am inteles este recomandat sa mergi la cel putin o casa de productie sa iti cumperi drepturi de difuzare. Abia apoi poti sta linistit. App radio meu este Radio Speak http://radiospeak.net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm, e ilegal sa difuzezi muzica care are copyright si cam toate au. trebuie sa ai licenta de transmitere.