| hUnTERRRRRR a întrebat:

E normal ca dupa ce ma joc pe pc toata ziua pe la 23:00 sa am lag in joc din cauza ca se incalzeste placa video si procesorul?

5 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Nu este normal. Indiferent cat te joci, trebuie sa mearga racirea.
Trebuie desfacuta unitatea sau laptopul si curatat de praf + schimbat pasta termoconductoare.

| hUnTERRRRRR explică (pentru Evolution):

Pai si atunci toata ziua m-am jucat si a mers bine. Apoi spre seara aveam lag.

| Evolution a răspuns (pentru hUnTERRRRRR):

Da boss, daca il cureti si ii schimb pasta termoconductoare, o sa il ajute mult.
Daca spui ca dupa ce se incalzeste ai lag, inseamna ca trebuie curatat si schimbat pasta termoconductoare (logic) altfel la un moment dat se va arde total sau partial.
Daca nu te pricepi, sunt sigur ca ai un prieten sau prietenii tai au un prieten care se pricepe sa desfaca un laptop sau o unitate sa o curete de praf si sa ii schimbe pasta termoconductoare. Nu e mare smecherie si e o chestie de jumatate de ora sau mai putin. Depinde de laptop sau de unitate. Si asta o faci odata la 6 luni sau 1 an.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat