| Eyesblue a întrebat:

E normal ca masina de spalat, programata la 30 de grade apa, sa emane caldura? Adica cand am dat drumul la masina de spalat, se facuse mai cald in baie.

Răspuns Câştigător
| Peridava a răspuns:

Motorul functioneaza, indiferent daca incalzeste apa sau nu. Si functionind, se incalzeste. Ca si la frigider.

| KodrutZ a răspuns (pentru Peridava):

Plus ca lui nu ii curge apa de 30 de grade la robinet...

| Peridava a răspuns (pentru KodrutZ):

Exact! Are mai mult. Oare masina sa o raceste? happy

| KodrutZ a răspuns (pentru Peridava):

Ete are mai mult. Tu ai bagata tzeava de apa calda in masina de spalat?

| Peridava a răspuns (pentru KodrutZ):

Apa rece la mine in tirg e cam caliie. Ma indoiesc ca in alta parte are 5-10 grade.

| KodrutZ a răspuns (pentru Peridava):

Caliie = vreo 20-22, maxim.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai masina aia are un motor care functioneaza, si ca orice motor degaja caldura