| Leo0008 a întrebat:

E vreo problema dacă pun cooler-ul sub laptopul de gaming având în vedere ca laptopul are și el 2 ventilatoare care merg atunci când se incinge laptopul?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dar unde ai vrea sa il pui? In rama pe perete? Normal ca sub laptop. Of!

| RxTx a răspuns:

Zic unii ca nu ar fi bine sa il alimentezi din usb-ul laptopului ci dintr-un încărcător extern gen încărcător de tel pentru ca atunci cand alimentezi din laptop laptopul va fabrica putin mai multa căldură. De si eu nu cred ca semnificativ de multa

| Wr3nch a răspuns:

Nu. Cooler-ul e facut sa fie SUB el.

| Brizbriz a răspuns:

Nu, coolerul trebuie pus peste monitor, sa te uiti printre ventilatoare la imagine

PENTRU NUMELE LU' D-ZEU... UNDE *DRACU'* CREZI ca ai putea pune cooler-ul, daca nu sub laptop?!?

| Ionicaestecher123 a răspuns:

Cooler-ul unui laptop este făcut să stea sub laptop așa că acolo îi este locul.
Dar cum a zis și un alt coleg mai jos încearcă că usb-ul 3.0 al firului de la cooler să nu îl conectezi în laptop deoarece el îți că consuma mai multa energie și ar mai produce ceva căldură.
Ia un adaptor de tel cu ieșire de usb 3.0 și conectează firul cu 3.0 al cooler-ului la acel adaptor de tel
Cu un cooler din asta reduci cu aproximativ 4-8 grade temperatura laptopului.
Fundă?