| Ovidiu a întrebat:

Ecran albastru la PC(eroare): cdd. dll
Ce inseamna, de unde e cdd. dll. Am cautat dare nu gasesc.

5 răspunsuri:
| Ovidiu explică:

Marius110796 : nu-i nevoie sa chem un specialist pentru ca stiu cum se monteaza un modul de memorie ram.

| jhonny999 a răspuns:

In cazul în care experimentaţi resetări aleatorii ale sistemului, însoţite de BSoD, trebuie să urmaţi paşii de mai jos:

- click dreapta pe My Computer - Properties - Advanced - Startup and Recovery - Settings - aici debifaţi Automatically restart. PS.[Dll sunt fisiere System 32 Windows]. Bluescreen de la RAM apare in timpul instalari windows cind nu poate trece de sectoarele defecte. Daca bluescreen apare in timpul rulari unui joc sau la iesirea din acesta.Click dreapta pe shortcut joc respectiv, compatibility, bifeaza, la disable desktop composition, Ok!

| 1Q a răspuns:

Ecran albastru si mi eimi apare ai windows7 este o eroare a windousului nu poate fi reparat las-o asa nu afcteaza PC dai enrvanta reformateaza odata la 2 luni oc
bft

| marius110796 a răspuns:

Nu mai vorbiti prostiti daca nu sunteti in domeniu si nu va pricepeti laughing

eroarea cdd.dll vine de la rami. din cate m-am documentat pe internet ori nu face contact bine o placuta/placutele sau sunt stricate.
Incearca sa le scoti si sa le pui la loc, dar cu grija.
Daca nu poti cheama un specialist, el iti va concluziona daca sunt stricate placutele sau e doar problema de contact

| Lumy_9658 a răspuns:

Ecran albastru inseamna ca ai virusi si trebuie sa iti reinstalezi windows-ul. Te sfatuiesc sa iti pui windous 7, vista, sau mac daca suporta calculatorul.