| anonim_4396 a întrebat:

De ce mi se tot restarteaza laptopul? Imi da o eroare pe ecran albastru si se restarteaza.

6 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Daca ai instalat inainte de fenomen un joc, driver si nu se"pupa" cu sistemul tau de operare(nu este compatibil etc) apare acest fenomen.Scapa de el asa: Cind pornesti compul apasa F8 repetat si acolo da la restore mode. apoi urmeaza pasii selecteza ultima aplicatie ce ai instalat-o si restore iti va aduce sistemul ca anainte de a instala acea aplicatie.Merge doar in cazul in care nu ai distrus boot-ul sau ntldr ul sistemului, acolo este alta mincare de peste.SUCCES.

| NuImiPunNume a răspuns:

Poate are virusii.dai la antivirusul tau sa scaneze sa vezi daca este virusat.happy

| rjrj a răspuns:

Salut! Pai asta se poate din mai multe motive:
1.Probleme cu racirea/ventilator/cooler cum vrei sa il numesti tu.Iar ca sa nu apara probleme se da restart.
2.Virus

Incearca sa vorbesti cu cineva priceput care sa vada daca trebuie formatat daca nu e bun coolerul(ventilatorul) sau ce o trebui la el.

| vladd_9480 a răspuns (pentru rjrj):

Poate fi de la cooler? Si daca e oprit si daca e pornit tot asa face.

| rjrj a răspuns:

Hmm atunci e sigur un virus te rog sa incerci o formatarehappy

| McLouie a răspuns:

Pai... mi s-a int si mie
faza e k e windows'u pe duca
trebuie reformatat