| dolyan a întrebat:

Eii, salut la toti. Prieteni, am nevoie de un sfat in achizitionarea unui laptop. Am gasit in oferta pe acesta, voi trebuie sa imi spuneti(daca vreti, bineinteles) daca isi face banii, mentionez ca sunt in Italia momentan, dar vin cam peste o luna in tara. Configuratia este urmatoarea:

Toshiba Satelite L450D Notebook

Procesor- AMD ATHLON DUAL CORE QL-65 2.10 GHz

Hard Disck 250 GB SATA

RAM-4 GB DDR2 800 MHz

Placa video ATI RADEON HD3200 SHARED

DWD SuperMulti Dual layer

Webcam

Bridge media slot 4 in 1

Lan ethernet 10/100, Wlan 802.11 b/g/n

baterie pe litiu 6 celule

Windows (nu prea conteaza, asta, oricum mi-l pot schimba) windows 7 Home Premium 64 bit editie cu windows home premium 32 bit Dvd Downgrade

Va rog mult, raspunde-ti, eu cred ca este bun... ddar VOI SUNTETI EXPERTII
Pretul: 450 euro
Vor merge jocuri relativ noi pe el? Spre exemplu GTA 4, chiar daca cu efectele un pic mai reduse, la rezolutie mai mica, dar...sa mearga! Oricum, ar fi un mare pas inainte, nu? De la calculatoare cu 128 de mb Ram(maxim) cum am avut pana acum. Va multumesc, imi cer scuze ca repet intrebarea, dar ieri cand am scris aceasta intrebare am uitat sa specifi pretul, si scopul in care il achizitionez.
Nu am pretentii sa mearga toate jocurile stas, dar:
Gta 4
Sa mearga programe de ultim moment in ale editarii video, audio, si foto(cred ca nu ar fi prea greu)
SA MEARGA BINE PE NET

Răspuns Câştigător
| mecfoy a răspuns:

Gta IV nu o sa-ti mearga cel mai probabil, placile video integrate sunt facute pentru ca sa navighezi pe internet sau sa lucrezi la birou, nu pentru jocuri. In rest, laptopul are pretul corect si e buna pentru programele mentionate.

2 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Laptopul isi merita banii. Insa nu stiu ce sa spun in privinta jocurilor.
Cerintele minime pentru GTA IV sunt urmatoarele :
*Windows XP with SP3 / Vista with SP1 (Merge)
*1. 8GHz Intel Core 2 Duo, 2. 4GHz AMD Athlon X2 64 or equivalent (al tau este AMD ATHLON DUAL CORE QL-65 2. 10 GHz deci... ai pierdut la limita =/)
*1GB RAM (1. 5GB for Vista) (Merge)
*16GB HDD Space (Merge)
*256MB nVidia 7900, ATi X1900 or equivalent (tu ai ATI RADEON HD3200 SHARED este un dezanvantaj ca este SHARED dar nu conteaza... presupun ca va merge)
*DVD-ROM Drive (Merge)
*Conexiune internet necesara pentru instalarea jocului si pentru a putea juca online. (Merge)

*** Iti vor merge toate programele ***
Succes!

| zipidi a răspuns:

Merita pentru ca este o scula folositoare