| AndreeMeaw a întrebat:

Este adevarat ca bateria la Samsung nu tine la fel de mult ca cea de Nokia? pe multi i-am auzit sa se planga de bateria la Samsung... ce telefoane bune sunt? fara iPhone laughing)) sau S4. Sa fie bune pentru poze [camera in fata] si jocuri. :3

7 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cumpara Samsung. bateria de la Nokia e "naspa" ca si meniul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un Nokia 1601 si ma tine bateria o saptamana, vorbesc si dau mesaje de pe el. iPhone-ul sau smartphone-urile in general au baterie mai mare, ce-i drept, dar o durata de viata a bateriei mult mai scurta pentru ca au diverse functii in plus fata de telefoanele clasice, au conexiune 3G sau chiar si 4G, au ecrane mai bune, mai luminoase, pe scurt au mai multe functii care necesita putere.

| cookie01 a răspuns:

Da, e adevarat. Insa motivul pentru care nu tine e ca androidul are multe chestii si consuma foarte mult iar cei de la Samsung nu s-au mai chinuit sa faca o baterie pe masura. Telefoanele Nokia sunt cele mai bune legat de camera. Jocurile, in principal, merg mai bine cu cat procesorul e mai mare, deci nu e vreo diferenta intre ele la asa ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeMeaw explică:

Ce telefoane sunt bune? [ jocuri, poze + print screen ]

| AndreeMeaw explică:

De obicei. cat tine bateria la Samsung? daca te joci si faci poze..si chestii specifile oricarui telefon

| ladyiulia a răspuns:

Cu cat telefonul are mai multe functii cu atat bateria se duce mai repede cele mai rezistente telefoane ca baterie sunt Nokia dar iti recomand Samsung s2, s3 happy de ce nu si iphone e destul de bun