| JusTPauL a întrebat:

Este adevarat ca ciurcula un virus pe yahoo messenger?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Circula mai multi. sunt virusi care trimit link-uri la toata lista cu mesaje ciudate si virusul in sine si/sau care iti modifica statusul cu un mesaj si link-ul catre virus. atata timp cat nu dai click pe link-urile respective, nu descarci si nu executi niciun program descarcat de pe link-urile alea nu ai de ce sa te temi. uite mai multe detalii despre un astfel de virus http://www.faravirusi.com/......%E2%80%9D/

4 răspunsuri:
| ItIsAlright a răspuns:

Da, e adevarat. A dat la TV. Da, eu ieri nu mai puteam intra in mesaje si cu trei zile inaine chiar trimisesem un mesaj. Azi nu m-am uitat sa vad daca merge, dar virusi au fost tot timpul. Dar sunt de la hackeri ca l-au spart iar.

| Tudoro99 a răspuns:

Nu am auzit. Poate ca cineva ti-a trimis un virus pe yahoo.

| Linnet a răspuns:

Pagina yahoo.com are viruși la anumite reclame și au fost foarte multe calculatoare afectate de acești viruși.

| SebastianoTM a răspuns:

Nu nu este adevarat