| ed23tm a întrebat:

Este adevarat ca jocurile se instaleaza mai greu in Vista?

3 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Jocurile mai vechi merg mai bine pe XP. Scot mai multe fps-uri.
Windows Vista sau 7 trebuie sa consume mai mult ca sa obtina performante identice/similare sau mai mari.
Sau daca ar fi sa inteleg altfel intrebarea ta, ar fi ca in Vista trebuie sa treci peste o groaza de casete UAC, sa tot dai Allow sau Yes la orice prostioara. Cum instalezi jocul pe XP, asa-l instalezi si in Vista sau 7. Doar ca mai dai peste niste chestii. La unele jocuri esti nevoit sa setezi si compatibilitate pe Windows XP.

Dar nu, nu pot sa zic ca jocurile se instaleaza mai greu, e doar o chestie subiectiva...cred. In fine, nu stiu exact ce ai auzit tu despre Vistatongue, asadar inteleg ca nu l-ai cunoscut vreodata. Dar tot nu inteleg de ce multi intrebati de Vista(doar daca aveti licenta cumparata) mai ales ca de o buna vreme a fost lansat 7.

Răspuns utilizator avertizat
| dddddadada a răspuns:

Depinde de calculator, vista cere mai mult randament decat xp,
dar daca ai PC tare se instaleaza la fel de bine.