| pvg a întrebat:

Este bun acest sistem pc pentru rularea filmelor full hd 1080p? ce mai imi puteti recomanda? m.emag.ro/procesor-amd-a4-x2-5300-3400mhz-socket-fm2-box -ad5300okhjbox/pd/ETKPKBBBM/ m.emag.ro/hdd-seagate-barracuda-1tb-7200rpm-64mb-sata3-s t1000dm003/pd/EV0QDBBBM/ m.emag.ro/memorie-kingston-8gb-ddr3-1600mhz-non-ecc-cl10 -dimm-hyperx-blu-khx1600c10d3b1-8g/pd/EQBXKBBBM/ m.emag.ro/placa-de-baza-msi-socket-fm2-fm2-a55m-e33/pd/E 8SLKBBBM/ m.emag.ro/carcasa-midletower-delux-atx-450w-negru-rosu-m v418/pd/DNRPJBBBM/ dar sa ruleze fara placa video msss

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da, numai nu înțeleg ce faci cu hard-ul ăla de 1 Tb, când poți vedea filmele on line gratis, legal, cele mai noi apărute și subtitrate în RO, dar mă rog Radeon-ul ăsta HD 7480D integrat în APU, da va reda cum trebuie filmele în full HD.
Eu în locul tău aș face așa.
Aș pune un hard disc de 256 GB, și i-aș adăuga o placă grafică. Chiar de e una mai puțin performantă(DDR3 și 64 de biți, dar recomand Nvidia), e ok, că vei beneficia și de ieșirea HDMI, pentru a cupla PC-ul la un TV, ceea ce pe placa de bază nu cred că ai.
Iar la final i-aș adăuga o distribuție Linux ca să fiu sigur ca nu mai am treabă cu virușii de Windows(Linux-ul utât și greu de lucrat pe el e istorie de 9 ani, acuma orice distro linux este peste Windows, atât la multimedia(calitate sunet, redare filme în HD chiar se poate, etc, cât și la aspect, dar gamming comercial nu o să poți face pe Linux)
Succes

| Evolution a răspuns:

Nu ai pus link-ul potrivit, pune fiecare link pe varianta fara mobil si separat nu fiecare unul dupa altul.

| stroedaniel13 a răspuns:

Nu e rau!

I-as da nota 8. AI placa video la el? Daca te intereseaza una. iti recomand ceva ce cam lauda lumea si accesibila la pret: http://bit.ly/1f09otr

| dantomescu78 a răspuns:

E bunicel dar ai nevoie si de o placa video.

Iti recomand aceasta placa video: http://bit.ly/1f08aye

| parvuconst a răspuns:

Daca ai o Placa video de 1Gb si un monitor bun da.