| Vasile_Razvan_1998 a întrebat:

Este bun pc meu 2.00 rRAM. procesor Intel core duo E4500 2.2 GHz. placa video 1 gb..imi merge gta iv?

Răspuns Câştigător
| Vaduva_Seby_1999 a răspuns:

Da iti va functiona gta iv, nu te lua dupa toti netotii, eu am 4gb ram si placa video 512 nVIDIA, si imi merge perfect jocul, doar cand iei downloadezi si instalezi jocul sa umblii la video si sa dai pe cele mai mici, pace.

| Vasile_Razvan_1998 explică (pentru Vaduva_Seby_1999):

Evolution,imi merge gta 4 am mai intrebat si pe altii dar nu-mi merge la cerintele jocului maxime..imtelegi poate ai ceva stricat tu de iti merge grau

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Nu, ai prea puţin ram şi se va mişa foarte greu.
Procesorul chiar dacă e dual core e unul cam slăbuţ iar placa video e cam degeaba dacă nu ai şi memorie ram.
Ca de exemplu eu plănuiesc să îmi cumpăr laptop şi să scap de pc-ul meu:
Am un Intel core 2 duo e8200 3,0 ghz, placa video 1 gb, ram 4 gb etc. si imi merge destul de greu gta iv.