| YahooMail a întrebat:

Este bun?:
Sistem Desktop Serioux Action V6 Intel® Pentium® Dual Core G620 2.6GHz, 6GB DDR3, 500GB, AMD Radeon 6570 1GB

Comentarii, ceva?

Răspuns Câştigător
| GrE3n a răspuns:

Vrei sa-l cumperi? Sau il ai?
NU MERITA
DE ce: este gata facut, cu sursa pocnitoare, la o cadere de tensiune, s-ar putea sa faca componentele BUMMMMM!
Daca vrei sa cumperi ceva spune bugetul si te ajut sa faci unu din piese ca iese mult mai bun bft

| YahooMail explică (pentru GrE3n):

M-ar interesa. Dar nu stiu ce o sa zica parintii mei. Adica tata face calculatoare dar nu are timp liber prea mult, dar o sa incerc.
Id de mess: insaneinsane1999@yahoo.ro

| GrE3n a răspuns (pentru YahooMail):

Intra pe mess si te ajut sa faci un pc din piese

14 răspunsuri:
| bortanradu a răspuns:

Eu it recomand un calculator cu o placa foarte buna. Al meu e foarte bun la jocuri.E un Asus CG8250-FRRE41. Are un procesor Intel Core i5-2320 CPU de 3 GHz, memorie 6 GB si 3 GB dedicati placii video ce e o NVIDIA GT 545-TI.

| Ekcstsy a răspuns:

Video tot DDR3? INca un hard de 500 sau 1 tera si e ideal tongue. Sa-l stapanesti sanatos

| adrew a răspuns:

Alege alta placa video, asta e pe 64bit, alege una pe 128 bit si da daca vrei pentru jocuri cumpara mai bine un i3, daca nu iti ajung bani te sfatui totusi sa cumperi un i3 iar placa video o sa o cumperi mai pe urma, iar pina atunci o sa te folosesti de video-ul integrat

| ovidiu8msn a răspuns:

Cat ai dat pe el?

| YahooMail explică:

Mie imi trebuie pentru jocuri

| Vladimir315 a răspuns:

E ff bun am eu dual core 3.0 /3 gb ddr3/ nVIDIA 1 gb /1 tera hdd si imi merg toate joc. aparute.

| Lucian_Ciugudean_1997 a răspuns:

E groaznic de bun!

| YoRkY a răspuns:

Depinde pentru ce il folosesti daca e pentru jocuri nu prea.mai bine cauti un procesor i3 si placa video de 2gb asta e pentru jocuri zi-mi pentru ce iti trebuie si te ajut

| adrew a răspuns (pentru YoRkY):

Puterea placii video nu se masoara in memoria ei, deci 1gb e ok

| YahooMail explică (pentru adrew):

Uite calculatorul: http://www.emag.ro/......uxActionV6 Ar mai trebui ceva schimbat la el

| adrew a răspuns (pentru YahooMail):

Totusi 2.6 ghz poate fi putin pentru unele jocuri, insa cred ca o sa poti juca fara probleme ceva de genul counter strike source sau gt4

| illuminat1 a răspuns:

Este foarte bun, merge orice joc nou aparut, trebuie sa ai instalat windows 7 pe 64 bit pentru a recunoaste 6 GB de RAM.