| Iulio01 a întrebat:

Este buna aceasta placuta pentru gaming? http://www.pcgarage.ro/......0mhz-cl16/

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Deci poti lua de acum sursa, carcasa si ram!
Placa de baza, Procesoru si placa video le cumperi spre sf. anuluiwinking

8 răspunsuri:
| vladutcornel a răspuns:

DA
(Bineînțeles, dacă e combinată cu alte componente pentru gaming)

| OnuOnulică a răspuns:

Da.

| CPAElites a răspuns:

Salut
Placuta de ram este ok.
Problema ar fi sa fie compatibila cu placa de baza.

Ce componente are sistemul?

| Iulio01 explică (pentru CPAElites):

Componentele le cumpar in timp. Dar procesorul va fi un I5 6600k, un gtx750ti sau un gtx 950, placa de baza nu m-am decis dar stiu ca va fi nevoie sa aiba socket 1151. Si sursa probabil Njoy Titan 600. In jur de 2800-3000 de lei. Daca sti tu sa imi faci unul mai bun la pretul asta spune-mi ce componente sa iau

| CPAElites a răspuns (pentru Iulio01):

Le cumperi pe toate deodata!
Pana cand vei strange acea suma de bani?

| Iulio01 explică (pentru CPAElites):

Spre toamna

| CPAElites a răspuns (pentru Iulio01):

La toamna vor aparea noile procesoare de la AMD ZEN si placi video.
Atunci vor scadea preturile foarte mult, iti recomand sa strangi banii pana in toamna si sa cumperi atunci toate componentelewinking

| Iulio01 explică (pentru CPAElites):

Carcasa, sursa si ramii nu cred ca se vor ieftinii cine stie ce. O sa iau astea trei acum si placa video, procesorul le iau spre sfarsitul anului.

| CPAElites a răspuns (pentru Iulio01):

Deci poti lua de acum sursa, carcasa si ram!
Placa de baza, Procesoru si placa video le cumperi spre sf. anuluiwinking