| anonim_4396 a întrebat:

Este ilegal sa downloadezi filmulete prin Free YouTube Download?

8 răspunsuri:
| adi_7507 a răspuns:

Da, atat timp cat YT nu ofera acest serviciu.
http://www.youtube.com/t/terms - Punctul 5. b

| AvalohAlyn a răspuns:

Nu.Acele filmulete sunt facute de alti oameni, postate de alti oameni nu sunt originale si nu se intampla nimic daca de downloadezi.

| Bishop a răspuns:

Nu cred, pentru ca cei care le posteaza, le posteaza pentru a fi vazute, deci nu se supara nimeni ca le downloadezi happy

| Cryssy a răspuns:

Nu

| IqStorm a răspuns:

Nu este ilegal. Cei care upload-ează un filmuleţ îşi asumă răspunderea în cazul încălcării drepturilor de autor. Dacă acel filmuleţ este urcat neconform drepturilor de autor el va fi eleminat de youtube şi abia în acel moment devine ilegală deţinerea acelui material video însă downloadul nu este incriminat. Problema principală este ceea ce deţii în calculator nu şi ceea ce dowloadezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unele sunt oferita la modul free, dar numai unele, am constatat si eu ca incep sa fie cenzurate din ce in ce mai multe filme, videoclipuri, imi placea Ofra Haza si vroiam sa pun clipul pe un site, domnilor si doamnelor n-am gasit nicaieri sa pot descarca, pazite cu strajnicie, acum daca lasau un cantecel acolo sa pot descarca si eu mare lucru, pierdeau si ei cativa dolari, doamne, zgarcenie mare, vlabil si pentru alti cantareti sau trupe, vezi "lord of the dance"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu le poti downloada decat pe site-urile mentionate de ei.

| Viuvi a răspuns:

Hmm big grin cam da
este ilegal tot ce este piratat
Si asa se numeste ce faci tu..piraterie...eu una nu vad nimic rau in asta
thinking
poate oi fi eu mai ciudata big grin