| AndreyFTW2005 a întrebat:

Este Java un virus? Ca vreau sa joc Minecraft si are nevoie de Java.Are Java viruși sau nu?

8 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Java cu siguranta nu este un virus. Ia-l cu incredere.

| danutzu96 a răspuns:

Nu inteleg ce atata isterie cu virusii(care apropo sunt de n feluri, fiecare specializat pe un anumit lucru). Java nu e virus.

| DryIce a răspuns:

Da java e virus =) java e barlogul virusilor

| Moryami a răspuns:

Java este baza tuturor programelor ce ruleaza pe acest internet. Daca n-ai Java, nu poti rula mai nimic.

| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns:

Uite daca instalezi un joc si el iti cere sa instalezi un alt program, atunci acel program 100% n-are virusi in plus tu stii cei ala un virus? Eu pun pariu ca nici nai idee.Instalaza Java ca nu vrei avea probleme.

| Zaygon a răspuns (pentru HaLkPiGodZZiLaMD):

Depinde de unde ei programul ala. Am patit acum 5 ani cu unu Daemon Tools luat de pe nu stiu ce site si mi-a facut praf windows defender si nu m-ai puteam descarca nimic pe pc.
Si cum stii, cand vrei sa instalezi ceva pe windows si tot dai next poti sa iti instalezi toolbaruri si mizerii de astea daca nu debifezi asa ca mai bine esti precaut si te interesezi.

| RockNGreen a răspuns:

Nu are Java virus.

| AndreyFTW2005 explică:

Eu o sa iau Java de pe site-ul lor