| 3NGL3ZUL a întrebat:

Este mai buna placa video dedicata n vidia 820 a decat placa integrata Intel HD Graphics 4600, daca este mai buna cum as putea s-o opresc de tot folosind-o doar pe cea dedicata?

8 răspunsuri:
| Amegadaisuki a răspuns:

Da este mi buna si casa o folosesti trebuie sa ii dezistalezi programul si sa instalezi progamul de la dedicata n vidia 820

| ion1731 a răspuns:

E laptop sau pc?
daca e laptop nu vad sensul in intrebarea ta.

| 3NGL3ZUL explică (pentru ion1731):

Nu e laptop dar e un all in one pc. tot cred ca nu se poate

| 3NGL3ZUL explică (pentru Amegadaisuki):

Totusi cum fac asta mai exact?

| Amegadaisuki a răspuns (pentru 3NGL3ZUL):

Intri in control panel acolo sunt toate programele instalate in calculator da pe programul pentru placa video si dai uninstal iar apoi o instalez pe cealalta simplu ca bunaziua big grin

| Pangarus a răspuns:

Da, e mai buna happy

| TheNiGhTCoReLV a răspuns:

Da este mult mai buna ca 4600.

| ion1731 a răspuns (pentru 3NGL3ZUL):

Totul consta in ceea ca asa ceva tie nu-ti trebuie, cind vrei sa rulezi un joc sofisticat sau un redactor grafic sistemul singur face comutarea daca socoate ca e necesar.Sau o poti face manual : la windows 7, 8, 8.1, 10 in meniul din click dreapta este : run with grafic procesor si de acolo iti poti alege procesorul tau grafic.