| yonut98 a întrebat:

De curand mi-am cumparat un laptop HP Envy 17" Leap Motion. Laptopul are doua placi video: una integrata Intel HD Graphics 4600, si una dedicata Nvidia GeForce GT 750M (de 4GB).
Stie cineva cum pot sa selectez din setari sa imi foloseasca numai placa dedicata?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu merita setat sa folosesti doar dedicata. Asta ar duce la caldura mai multa, consum mai ridicat, deci car ca o sa fie si mai galagios cand nu faci cam nimic. Plus ca in jocuri te dezavantajeaza, deoarece cum e acum cu schimbul dinamic, integrata randeaza restul activitatilor, desktop-ul si cele necesare os-ului, iar dedicata strict pentru acel joc, deci sarcinile sunt imparrtite mai bine.

3 răspunsuri:
| ursey a răspuns:

O varianta e sa incerci sa intri in bios sa setezi sa iti porneasca doar pe cea dedicata sa o opresti pe cea integrata

| ursey a răspuns:

Ca sa intri in bios apesi repede pe ESC si dupa ce apare meniu apesi pe f10