| Anonymus223 a întrebat:

Salut am un Lenovo B5400 cu un i3 4gb ram si o placa video Intel HD Graphics 4600. As vrea sa stiu daca as putea pune o placa video mai buna gen nVIDIA 720M. Stiu ca Intel HD Graphics 4600 este cea integrata si d-asta sunt curios daca i-as putea pune nVIDIA 720M.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa video este integrata in procesor. Deci n-ai cum s-o schimbi numai cu procesor cu tot. Procesorul poti sa-l schimbi cu unul mai puternic: Intel® Core™ i5-4200M Processor
(3M Cache, up to 3.10 GHz).
Acest procesor, insa, are acelasi tip de placa ca si i3-ul tau. Poti sa mai o placuta de RAM si gata.

| Frank51 a răspuns:

Nu poti adauga o placa video laptop-ului pentru ca practic nu ai unde.

| FlorinCiokan a răspuns:

Nu poti adauga/schimba placa video pe un laptop.