| xxRandomNamexx a întrebat:

Este posibil ca politia sa iti afle locatia urmarind locatia telefonului tau?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă activezi de pe un smartphone, atunci da.

| Raniaa a răspuns:

Da se poate fara sa activezi tu ceva, dar nu cred ca prezinti un asa mare interes pentru ei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca se vrea se poate

| Sfetcu_Denisa_Maria_1999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se poate

| SonicAndrei a răspuns:

Da, se poate. De fapt, calculatoarele marilor companii ştiu unde se află orice telefon de pe planetă în orice moment al zilei. Iar, dacă ți activat şi GPS-ul, atunci detecția va fi şi mai precisă.

| OpieSamcro a răspuns:

Trebuie sa fi facut ceva foarte grav ca sa se intample asta laughing stai chill, Politia Romana nu i ATF, nu sta cu teama daca ai sunat la 112 in gluma, ca nu vine nimeni, da totusi sa nu o mai faci laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Sfetcu_Denisa_Maria_1999):

Eu ce am spus? Daca activezi de pe un smartphone, da.Adică dacă foloseşti un telefon inteligent atunci acesta poate fi localizat, mai pe româneşte.

| Clorox a răspuns:

Gandeste-te ca unii sparg banci doar cu un calculator si niste programe, crezi ca nu le-ar fi usor?