| Catalion a întrebat:

Eu am auzit ca exista programe asemanatoare cu VirtualBox care sunt speciale pentru jocuri si care iti creste performanta jocurilor cu vreo 70-80%. Eu am o placa video de rahat si mi-ar placea un astfel de program. Stie cineva cum se numeste sau cum se numesc acele programe ( in caz daca sunt mai multe )? Ca asta e singurul obstacol care ma impiedica sa descarc asa ceva, ca habar nu am ce denumire are acel program sau programe.

5 răspunsuri:
| cosmon a răspuns:

Da interensant n-am auzit de asa ceva dar ar fi foarte util.

| cosmon a răspuns:

Psiholog334 citeste si tu intrebarea inainte sa dai un raspuns aiurea! Player a zis clar ca vrea ceva sa imbunatateasca performanta jocurilor nu ceva sa downloadeze mai repede.

| Christian333 a răspuns:

Se numeste Overclocking
Pentru placi video Nvidia-nTune
Pentru placi video Ati-ATITool
Sau din BIOS pentru Procesor, Memorie, Placa Video.
Nu este recomandat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,!
Am gasit un site care iti da mai multe programe de imbunatatirea vitezei, pentru: muzica, downloaduri etc...
Uite si situl : http://www.idownload.ro/modules/wfdownloads/viewcat.php?cid=37 -Sper sa te ajute.

| edy_9219 a răspuns:

Da exista acest program dar trebuie sa-l descarci mai intai dar ai grija sa nu o maresti prea mult s-ar putea s-o cam arzyy si nu uita cu pasi inceti ca nu te grabeste nimeni good locwinking