| Apetrei_Bogdan_1995 a întrebat:

Eu am un router Huawei HG655b de la RomTelecom si incerc sa deschid porturile 9987, 10011 si 30033 pentru un server de TeamSpeak 3 tutusi de fiecare data imi spune acelasi lucru: "Parameter settings are invalid".Ce trebuie sa pun la internal ip sau ce fac gresit?

Răspuns Câştigător
| CinevaNou a răspuns:

La internal ip trebuie sa fie ip-ul tau de retea. Daca ai firewall in pc trebuie sa ai grija sa nu-ti blocheze programul.

| Apetrei_Bogdan_1995 explică (pentru CinevaNou):

Multumesc dar de fiecare data cand introduc informatile apas pe OK apare "Parameter settings are invalid" chiar daca imi introduc ip-ul corect la sectiunea de Internal IP.Treaba e ca pe un calculator de la alt prieten cu alt furnizor de internet am gasit o interfata mult mai clara.Acolo nu e nici un mesaj de eroare deci am deschis porturile si serverul merge bine.

| CinevaNou a răspuns (pentru Apetrei_Bogdan_1995):

Atunci probabil nu completezi toate casutele care trebuie sau nu le completezi bine... ai incercat asta? http://portforward.com/......Server.htm