| Wehrmacht a întrebat:

Eu cred ca este buna dar va cer parerea. Ce parere aveti despre placa asta?

http://www.emag.ro/......N430OC-1GL

Daca o cumpar, cum ar merge crisys warhead cu ea, RAM 3GB si Pentium 4 3.00Ghz?

1 răspuns:
| lvl1000 a răspuns:

1) gt 430 nu e placa de gaming. E placa de uitat la filme si stat pe messenger. Daca bugetul tau se invarte in jur de 250 de lei, pentru 300 iei la SH un HD 5770 care e vreo 10 ori mai bun.
2) din pacate, totusi, indiferent ce placa ai lua, va fi limitata de procesor care este extrem de slab.
Vorbesc din experienta.Am incercat si eu intr-o vreme tot felul de cominatii pe un P4, si tot prost iesea. Pana si o vechitura de ATI x1650 era limitata sever de procesor si DDR1 si memorie.

Deci te avertizez, ca indiferent de ce poate placa, restul sistemului or sa o traga in jos puternic.