| MMihai a întrebat:

Eu nu am imprimantă, dar trebuie să printez niște niște texte scrise cu litere românești, cu softul Writer de la Open Office.

1) Cam cât m-ar costa să îmi cumpăr o imprimantă pentru printat asemenea texte scrise cu Writer și cu litere românești, dar nu una care să lucreze cu Windows ci cu Ubuntu Linux, îmi puteți recomanda una, cu o fiabilitate ceva mai bună.

2) Ce softuri și ce fonturi trebuie descărcate și de unde, gratuit de pe Internet, pentru a fi funcțională imprimanta respectivă, spre a putea printa corect asemenea texte, scrise cu Writer de la Open Office cu litere românești, dar nu una care să lucreze cu Windows, ci cu Ubuntu Linux, deci eu nu mai folosesc de loc sisteme de operare din grupa Windows.
.
3) Știu că există acum / că au fost făcute și niște multifuncționale, care pe lângă că printrează, deci pe lângă funcția de imprimare, deci pe lângă că sunt imprimante au și funcția/ sunt și Scaner, xerox, etc.
În opinia voastră, dacă ați utilizat voi practic, asemenea multifuncționale, ce considerați că este mai indicat să achiziționez o imprimantă simplă sau ceva din acesta multifuncțional.
Îmi puteți recomanda din experiența dvs. de utilizatori, o asemenea multifuncțională, precizând și un preț aproximativ și ce știe să facă multifuncționala respectivă.
Precizez că vreau ceva care să lucreze cu softul sistem de operare Ubuntu Linux.

Răspuns Câştigător
| Zoricutzu a răspuns:

Eu am o imprimanta pe cerneala, e simpla, m-a costat 200 lei si pot sa reincarc cartusele ( lucru avantajos ) dar n-am incercat-o sub Ubuntu.

2 răspunsuri:
| OnUtZzZaAa a răspuns:

Eu am o imprimanta din aia dar e foarte scumpa eu am dat 15 mil da o poti lua de la 6-9 milin sus si nu trebuie descarcat nimic cati dau ei cd cu tot

| Fericire04 a răspuns:

Verifica`ti Mesajeele, pls. Merci anticipat :d!