| matrix100 a întrebat:

Exista vreun site gen configurator de pc? Cu alte cuvinte sa alegi o placa de baza sa iti spuna ce procesoare sunt compatibile cu socketul placii respective... si in acest fel sa configurezi un calculator cap coada cu toate componentele? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Mad2900 a răspuns:

Da, pcpartpicker, aici este link-ul catre site happy https://pcpartpicker.com/

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Daca vrei sa te incadrezi intr-un buget anume, da-mi mesaj si te ajut eu cu sfaturi, idei.