| intrebcenustiu a întrebat:

Exista vreun site pe care poti vedea care clipuri de pe Youtube au drepturi de autor? Mai pe scurt am o pagina de Facebook pe care postez clipuri de pe Youtube. Mi-au fost sterse cateva din cauza drepturilor de autor si daca se mai intampla, o sa imi stearga pagina. Faza este ca eu nu am de unde sa stiu daca am voie sa postez un anumit clip sau nu. Cum imi pot da seama daca este protejat de drepturi de autor sau nu?

2 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Toate sunt protejate prin drepturi de autor. Declarat sau nu.

| sierra1 a răspuns:

"am o pagina de Facebook pe care postez clipuri de pe Youtube"

e ilegal ceea ce vrei, fără acordul scris al posesorilor