| linux996 a întrebat:

Explicati-mi si mie va rog frumos ce este :SLI si :CrosFyre si care este diferenta intre ele?

Răspuns Câştigător
| sinblade27 a răspuns:

Ambele fac acelasi lucru.adica sa lege doua sau mai multe placi video de acelasi fel pe pcie intre ele doar ca sli este tehnologia de la nVIDIA iar crosfire de la ati. atentie ca sa poti lega doua sau maimulte placi trebuie sa ai mai multe pcie 16x iar placile sa aiba mufa specifica (un conector in coltul placii). Nu poti pune in sli sau crossfire placi diferite de exemplu sa legi gts 250 cu gtx295. exista un cross platform dar placa de baza e cam 1500 de euro